Zahradní pletivo

zahradní pletivo

zahradní pletivo

Zahradní pletivo 100x jinak aneb využití zahradních pletiv je v současné době stále jednou z nejčastěji využívaných  variant k oplocení, rozčlenění, či oddělení různých území a to jak z pohledu vlastnictví, tak z hlediska užitného prostoru. Do tohoto výčtu se nebojíme zahrnout i využití dočasné, což však v řadě případů je možno počítat na roky, a tak je i toto alternativní využití důležitou položkou poptávky po tomto druhu oplocení. Zahradní pletivo představuje kompromis mezi cenou a užitkem, který představuje zejména široká variabilita využití, bezúdržbovost, dlouhá životnost, přizpůsobení se terénním požadavkům a v neposlední řadě i možnost svépomocné instalace.

Zahradní pletivo – druhy

V dnešní době pojem zahradní pletivo zdaleka nezahrnuje pouze klasické čtyřhranné drátěné pletivo, které je dnes běžně k dostání jak v pozinkované tak i v oblíbené poplastované variantě, kdy povrch pletiva tvoří souvislá ochranná vrstva, která tvoří druhou bariéru (kromě pozinku), zabraňující korozi materiálu.

Představovali jste si pevnější oplocení? Ani tehdy Vás zahradní pletivo nezklame – mnohem bytelnější konstrukci nabízí svařované zahradní pletivo, které tvoří síť ocelových drátů, které jsou v každém překřížení svařené. Ještě vyšší pevnosti můžete dosáhnout vhodnou volbou síly nosného drátu.

Pod pojmem zahradní pletivo se skrývá též dekorativní provedení zahradních okrasných plůtků, které slouží především k optickému oddělení záhonových rabat aj. a snadno jej poznáte dle nízkého provedení a zakončení horní hrany pletiva do oblouku.

V neposlední řadě se do této kategorie řadí i králičí neboli šestihranné pletivo, které oceňují chovatelé drobných hospodářských zvířat a s oblibou je využíváno jako ochrana stromů a křovin proti okusu zvěře.

 

Další články:

Zahradní pletivo

Stavba plotu svépomocí

Pozinkované pletivo

Poplastované pletivo

Okrasné zahradní pletivo

Ochrana stromků proti okusu

POD-PLOT proti prorůstání trávy do pletiva